logotyp

Aktuality

Od 1. 7. 2024 je provoz SPC z důvodu čerpání dovolených omezen. Provoz pro klienty bude obnoven 2. 9. 2024. Pro případné dotazy využijte email: spcvadyreci@seznam.cz. Přejeme hezké prázdniny.

AAK konference v Olomouci

AAK konference v Olomouci15. 5. 2024 v Olomouci proběhla AAK konference Možnosti a výzvy AAK v praxi, kterou jsme pořádali společně s Ústavem speciálněpedagogických studií PdFUP v Olomouci. Konference se vydařila a máme radost, že přes 200 lidí mělo zájem se v této oblasti dále vzdělávat.

Kanály na Youtube

Kanály na YoutubeZde můžete najít instruktážní videa pro práci s programy SymWriter a InPrint, včetně záznamů z webinářů. Další videokanál představuje práci s Boardmakerem 7.

Nové facebookové skupiny

Založili jsme nové facebookové skupiny, které se zaměřují na práci s programy Boardmaker 7,  InPrint 3, SymWriter 2. Programy jsou zaměřené na výrobu a tisk pomůcek pro alternativní komunikaci, ...

Komunikační tabulka pro nemocnici (zaměření na covid)

Obtíže se Symwriterem v roce 2021 (nezobrazují se symboly)

Pokud se vám v roce 2021 přestaly náhle při psaní objevovat symboly, používáte zastaralou verzi Symwriteru 1. Možná řešení:

1) Přejít na Symwriter 2 (upgrade je pro dosavadní uživatele ...

InPrint 3 a SymWriter 2 jsou tady!

Nová a vylepšená verze Symwriteru (Symwriter 2) a zbrusu nový program In Print 3 jsou nyní k dispozici. Více v položce Počítačové programy - v menu vlevo na liště.

Konference AAK v Táboře

Konference AAK v TábořeV prosinci 2019 se uskutečnilla 2. národní konference augmentativní a alternativní komunikace, která se konala v Táboře. Na jejím pořádání jsme spolupracovali s Asociací poskytovatelů sociálních služeb v ČR, jíž děkujeme za lví podíl na organizaci, a Centrem Kaňka Tábor. Zkušenosti s AAK jsme sdíleli po dva dny společně s polskou lektorkou Aldonou Mysakowskou Adamczyk a několika českými lektorkami, které s AAK pracují jak ve školství, tak v sociálních službách.

Stěhování

V prosinci 2016 jsme se přestěhovali do jiných prostor. Od ledna 2017 fungujeme na adrese Jivenská 7, Praha 4. Popis cesty zde.

Publikace o AAK

Publikace o AAK

Vyšla v říjnu v nakladatelství  Portál, bližší informace zde. 

VozejkMap - Databáze bezbariérových míst

VozejkMap - Databáze bezbariérových míst

Odkaz na aplikace pro chytré telefony  (iPhone i Android), které mapují bezbariérová místa nejen v ČR. Své zkušenosti mohou vkládat i sami uživatelé.

Kam na školu

14.12. 2012

Zajímavý web o hledání profesní dráhy, i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Metodika práce asistenta pedagoga

Metodika práce asistenta pedagoga Na stránkách Univerzity Palackého Olomouc přibyla metodika práce asistenta pedagoga s žákem s narušenou komunikační schopností. Jde o součást projektu Inovace činnosti SPC při posuzování speciálních ...

Film Dar dyslexie

06.11. 2012

Zajímavý film o dyslexii a jiných dysporuchách, podívat se lze zde. Je i o tom, že děti s dysporuchami mohou být také v životě úspěšné. Je trochu dlouhý, ale může dodat sílu, i když dysporuchy člověk zrovna za dar nepovažuje.

Metodika práce se žákem s narušenou komunikační schopností

03.10. 2012
Metodika práce se žákem s narušenou komunikační schopností Zajímavá metodika pro učitele je ke stažení zde , jde o součást projektu Inovace činnosti SPC při posuzování speciálních vzdělávacích potřeb dětí a žáků se zdrav. postižením, který zastřešuje ...

Manuál pro Grid Player

Manuál pro Grid PlayerKe stažení je český manuál pro Grid Player - může sloužit také uživatelům programu Grid 2 - popis, jak stáhnout upravené mřížky z PC do iPad.

Komunikační pas

Komunikační pasKomunikační pas pro případ úrazu a nouze - určen pro lidi s těžkými poruchami komunikace, kteří potřebují o sobě sdělit důležité údaje lékařům či sestrám. Mohou ho využít také cizinci, kteří nemají dostatečnou znalost českého jazyka. Ke stažení na stránkách o.s. SAAK .

Vydán Grid Player pro iPad a iPhone! Najdete na AppStore, zdarma.

Vydán Grid Player pro iPad a iPhone! Najdete na AppStore, zdarma. Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) vytvořená na pomoc lidem, kteří nemohou mluvit nebo jejichž řeč není dostatečně srozumitelná pro komunikaci. Věty, které ...
OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign