logotyp
Login

Grid for iPad

Grid for iPad

Grid for iPad je aplikace pro alternativní komunikaci, která funguje na tabletech s iOS (iPadech).

Grid for iPad je kompletní řešení AAK, které zahrnuje okamžitý přístup ke zdrojům pro komunikaci pomocí symbolů i textu. Mohou s ní tedy pracovat jak malé děti, které potřebují spíše komunikaci pomocí fotografií, tak klienti, kteří jsou zvyklí na komunikaci pomocí grafických symbolů, tak dospělí uživatelé, kteří mohou komunikovat pomocí psaných frází nebo přímo psaním z písmen.

Grid for iPad můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma.

Grid for iPad je vhodný pro širokou škálu lidí s komunikačními potřebami, včetně lidí s ALS, afázií, autismem, dětskou mozkovou obrnou, mentálním postižení atd. Je k dispozici po celém světě v 16 jazycích.

Za aplikaci můžete zaplatit buď formou měsíčního předplatného, nebo jednorázovým nákupem. Nyní ji lze koupit přímo od nás, s českou fakturou (ovšem pouze formou jednorázového nákupu). Pokud potřebujete koupit aplikaci formou měsíčního poplatku, je třeba objednat si ji přes Appstore.

Jednorázový nákup:  11 700 Kč včetně DPH (lze objednat u nás v Eshopu)

Měsíční předplatné: cca 290 Kč měsíčně. S měsíčním předplatným máte přístup k sadám mřížek tak dlouho, jak potřebujete (nutno zakoupit přes Appstore, nelze objednat u nás).

Před nákupem si vhodnost aplikace a jejích funkcí pro vaše potřeby můžete ověřit na bezplatné plně funkční 30denní zkušební verzi (stažení přímo přes Appstore).

Hlavní funkce aplikace

 • Široká škála zdrojů pro klienty různých věkových skupin a schopností.
 • Přístup k připraveným sadám mřížek, které jsou složeny ze symbolů nebo ze slov, dle potřeb uživatele. Tyto připravené sady lze upravovat podle potřeb uživatele. Obsaženy jsou také herní aktivity pro malé děti nebo začínající uživatele (Interaktivní učení), zároveň i sady mřížek pro zjednodušené ovládání některých aplikací (budík, fotoaparát)
 • Materiály lze vytvářet samozřejmě i „od nuly“ – tedy zcela nové sady dle potřeb uživatele, například složené výlučně z fotografií, ve velkých buňkách.
 • Obsahuje databázi symbolů Widgit (známé ze Symwriteru), které lze použít pro tvorbu vlastních mřížek nebo úpravu připravených sad.
 • Rychlá a intuitivní úprava mřížek přímo v aplikaci v iPadu (tedy např. změna textu, přidávání fotografií, symbolů, přidání nových slov do hotových mřížek, vymazání nepotřebných apod.)
 • Možnost vzdálené úpravy mřížek z libovolného počítače se systémem Windows (stačí mít nainstalovanou bezplatnou zkušební verzi Grid 3 a mít účet na Smartboxu). Tak může například učitel ze svého počítače upravovat mřížky v iPadech svých žáků, aniž by musel tablety od žáků vybírat. Změny se po uložení okamžitě projeví.
 • Všechny sady mřížek se zobrazují v domovské obrazovce Prohlížeč mřížek – tak se můžete mezi jednotlivými sadami snadno přemisťovat, přidávat nové, mazat nepotřebné apod.
 • Pokud máte zakoupený program Grid 3, lze materiály přes účet Smartbox snadno synchronizovat. Obsah mřížek je uložen v cloudu, což znamená, že veškeré změny provedené v mřížkách budou aktualizovány na obou platformách. To také znamená, že vaše sady mřížek jsou zálohovány, takže pokud se s vaším iPadem něco stane, nepřijdete o ně.
 • Hlasový výstup – aplikace má český hlasový výstup, který umožňuje, aby uživatelovo vyjádření bylo slyšet.
 • Lze i integrovat nahrávky hlasu pomocí funkce Hlasová banka - tak si např. člověk, který v důsledku onemocnění postupně přichází o možnost mluvit, může vlastním hlasem nahrát sdělení, které bude v budoucnu potřebovat
 • Grid pro iPad umožňuje přístup na bezplatný online obchod Online Grids, kde je možné si stáhnout stovky připravených sad mřížek a přizpůsobit si je. Některé jsou již v češtině.

Podporované iPady

Grid pro iPad funguje na jakémkoli iPadu se systémem iOS 11 a novějším. 

Pro další informace pište na obchod(zavináč)alternativnikomunikace.cz

Zpět na hlavní výpis

OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign