logotyp
Login

Včelka - popis programu

Včelka - popis programu

Aplikace slouží jako osobní trenér čtení, který sám pozná, s čím má čtenář problémy, nabídne vhodná odborná a zároveň zábavná cvičení a dále se přizpůsobuje pokroku čtenáře. Zlepšuje úroveň čtení a pomáhá při obtížích se čtením, včetně dyslexie.

Včelka svým rozsahem pokrývá 1. - 5. třídu základní školy pro všechny školáky. V případě problémů se čtením pak nabízí obsah i pro 2. stupeň ZŠ.

Včelka získala řadu ocenění v ČR i v zahraničí (např. Cenu České inovace za společenskou prospěšnost) a za krátkou dobu získala nadšené ohlasy od rodičů i speciálních pedagogů.

Proč právě Včelka?
Včelka je vyvíjena ve spolupráci se speciálními pedagogy jako tzv. individuální trenér čtení. Kombinuje tak vysokou odbornost se škálovatelností počítačové aplikace.

Každý čtenář nejprve projde důkladnou diagnostikou čtenářských dovedností. Na základě výsledků aplikace Včelka automaticky navrhne seznam cvičení specificky zvolené pro daného čtenáře. Výsledky cvičení v kombinaci se subjektivním ohodnocením jejich obtížnosti jsou použity pro přizpůsobení jednotlivých cvičení či celého seznamu cvičení dle aktuálních dovedností čtenáře. Cesta aplikací je tak pro každého čtenáře 100 % unikátní.

Co umí aplikace Včelka:

Online aplikace Včelka umožňuje učiteli zatraktivnit procvičování čtení.

 Aplikace Včelka nabízí přes 100 zábavných interaktivních cvičení určených pro trénink čtení jak při skupinové práci na projektoru nebo interaktivní tabuli tak pro samostatnou práci dětí na hodinách náprav nebo při inkluzivní výuce. Zároveň díky počítačové formě šetří čas strávený přípravou a kopírováním materiálů - cvičení se generují během pár vteřin z databáze tisíců slov.

Využijte aplikaci Včelka pro interaktivní výuku čtení ve třídě a pro individuální pomoc dětem s dyslexií nebo jinými obtížemi se čtením.


Včelka pokrývá 5 let výuky čtení na ZŠ, od 1. do 5. třídy

Na Včelce pracuje každý den tým programátorů tak, aby se posunula o něco dále v nabídce interaktivních zábavných cvičení k rozvoji čtení, které navrhují speciální pedagogové a učitelé na základě desítek let praxe. Včelka tak pokrývá obrovskou škálu cvičení pro celý první stupeň ZŠ, obsahuje více než 80 cvičení, které jsou vždy čerstvě generovány počítačem z databáze desetitisíců slov, slovních spojení, vět a textů.


Výuka čtení, která je skutečně interaktivní

 Abychom se Včelkou udrželi pozornost dětí a chuť učit se, pozorně tvoříme všechna cvičení tak, aby byla interaktivní, pro mladší i s obrázky, zpravidla se zvuky a hlavně využíváme animace a ocenění pro děti za jejich aktivitu a výsledky. To vše dohromady má obrovsky pozitivní (a měřitelný) efekt – Včelka žáky baví a dále motivuje k učení se.

 

Výuka čtení, která se přizpůsobí žákovi

 Někteří žáci jsou napřed. A někteří pozadu. Ve třídě jim toto brzy začne působit problémy, neboť výuka jde stále dopředu daným tempem. Včelka se ale adaptivně přizpůsobuje schopnostem a dovednostem každého jednotlivého dítěte a umožní mu buď procvičovat navíc (a nenudit se), nebo naopak svým vlastním tempem dohánět problémové oblasti. a tak nezůstávat pozadu. Každý je jiný a Včelka s tím počítá.


 Včelka je skutečně pro všechny žáky

 V začátku čtení pomáhá aplikace svým odborně sestavným obsahem i postupným zvyšováním náročnosti všem. Mysleli jsme ale i na starší žáky s SPU, například s dyslexií. Včelka byla od základu navržena speciálními pedagogy tak, aby pomáhala i dyslektikům. Hodí se proto ideálně do nápravných hodin čtení jako nejlepší dostupná pomůcka.


 Včelka funguje pro každého žáka zvlášť nebo pro celou třídu současně

 Každý žák může mít svůj profil a procvičovat individuálně. Zároveň je však aplikace přizpůsobena i pro učitele a ti mohou operativně během pár kliknutí na projektoru nebo interak, tabuli spustit cvičení na jakoukoliv probíranou problematiku. Oblasti výuky na ZŠ, které Včelka pokrývá, neustále rozšiřujeme,

Včelka nabízí vždy čerstvý a nový obsah

 Obsah každého cvičení je generován počítačem z databáze čítající desetitisíce slov, a proto se narozdíl od papírových učebnic nestane, že by došly vhodné materiály a učitelé tak nejsou zatížení jejich časově náročnou přípravou. Průběžně navíc obsah rozšiřujeme -přidáváme nová slova, slovní spojení, věty i celé články.

Včelka umožňuje propojení učitele, rodiče i speciálního pedagoga

 Veškerá aktivita a všechny výsledky žáků ve Včelce se ukládají a využívají pro automatické přizpůsobení náročnosti cvičení. Tyto výsledky jsou také přístupné rodiči a dle potřeby i dalším odborníkům, typicky učiteli a spec. pedagogovi tak, aby všichni společně mohli efektivně sledovat rozvoj doveností dítěte a plánovat další kroky. Umožněna je také písemná interní komunikace mezi všemi stranami.

Včelka je vždy aktuální a to bez nutnosti instalace a bez zvláštních požadavků na IT vybavení
Aplikace běží online v prohlížeči Google Chrome a k chodu potřebuje pouze připojení k internetu. Nikdy se nic neinstaluje. Do aplikace se každý učitel může přihlásit odkudkoliv ke svému vlastnímu účtu (se svou přípravou a svým vlastním nastavením), tzn. z kterékoliv třídy, kabinetu nebo z domu. Aplikace se navíc stále zlepšuje – čas od času prostě po přihlášení najdete nová cvičení, nový obsah nebo nové možnosti použití. Zlepšování Včelky je pro vás samozřejmě bezplatné.

Zpět na hlavní výpis

OBJEDNAT SE DO SPC
<p>OBJEDNAT SE DO SPC</p>
PŘIHLÁSIT SE NA KURZ

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
stranka-e-shop-96 https://www.alternativnikomunikace.cz/stranka-e-shop-96
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4 Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči
Nákupní košík

Created by © 2009 - 2021 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign