Symwriter

Ceník Symwriter

Názevcena v Kčcena s DPH
Symwriter jednolicence4 5005 445
Symwriter jednolience, sleva pro rodinu2 975,203 600
Symwriter licence pro 5 PC10 20012 342
Licence pro více PC - kontaktujte nás  

K ceně se připočítává poštovné - obvykle Balík do ruky (115 Kč)
Online objednávku lze vyplnit zde

 

Ukázky pomůcek vyrobených v Symwriteru

V programu lze kromě komunikačních tabulek vytvořit libovolné pomůcky, s volitelnou velikostí symbolů-obrázků, je možno vkládat fotografie. Obrázky mohou být nerozstříhané na celém listu papíru nebo je možno zalaminovaný papír rozstříhat na kartičky. Jedinou nevýhodou je absence čar, které by usnadnily stříhání. Obrázky lze ale řadit pod sebe (jak je vidět na kartě Zvířata), takže stříhání není tak složité.

AJ -spojováníAJ - přiřazeníFotky s větamiKde žijí zvířataSpojováníVyjmenovaná slovaVýslovnost LVýslovnost RObrázky zvířat

Symwriter - popis programu

Symwriter - popis programu

Program od britské firmy Widgit. Využít ho lze pro alternaticvní komunikaci, pro logopedy, pro učitele žáků s narušenou komunikační schopností nebo poruchami učení (SPU).

Program je plně lokalizován pro češtinu, obsahuje přes 8 000 symbolů WLS (Widgit Literacy Symbols), k nimž je přiřazeno cca 20 000 českých slov a slovních spojení. Součástí programu je také 1 500 obrázků Widgit (cliparty a fotografie). Menu programu je v češtině.Součástí programu je kvalitní český syntetický hlas pro hlasový výstup (Zuzana od Scan Softu).

Symwriter funguje jako jednoduchý textový editor, v němž se ovšem při psaní textu automaticky objevují symboly. Ty se zobrazí rovnou nad napsané slovo v textu. Tak lze program využít např. pro jednoduché vytváření materiálů pro klienty, kteří špatně rozumí mluvené nebo psané řeči (např. smlouva uživatele a poskytovatele soc. péče, individuální plány apod). 

Velké možnosti využití má program pro logopedy (výroba a tisk obrázků na nácvik výslovnosti hlásek, výroba "rozkrokovaných" básniček s obrázky k jednotlivým slovům, symboly pro podporu vyjadřování ve větách, obrázky sloves atd).

Symwriter může sloužit také jako software pro děti s poruchami učení, hlavně pro výrobu pomůcek.  Učitelé mohou v programu vytvářet pracovní listy, pomůcky na český jazyk, cizí jazyk, naukové předměty, Výhodou je možnost využití angličtiny (vedle české databáze slov k obrázkům lze využít i anglickou). Žáci mohou v programu také psát (pokud slovo napíší dobře, objeví se obrázek, pokud udělají chybu, je slovo označeno červeně a obázek se neobjeví, zároveň jim program slovo přečte i s chybou),

Pro uživatele, kteří nepíší na běžné klávesnici, lze využít klávesnice na obrazovce s principem skenování, takže ji lze ovládat jedním spínačem.

Symwriter však umožňuje také psaní pomocí výběru z předem připravených mřížek a tlačítek. Ty mohou být vytvořeny pomocí symbolů, textu nebo kombinace obojího. To znamená, že program umožňuje psát prostřednictvím symbolů či připravených slov těm, kdo sami nepíšou. Opět je možné ovládání jedním spínačem pomocí principu skenování (pro osoby s těžkým tělesným postižením). Program obsahuje několik ukázkových prostředí s připravenými mřížkami či tlačítky, ale uživatelé si jich mohou vytvořit tolik, kolik sami chtějí. Více zde .

Ke stažení:

Trial verzi  programu (funguje 21 dní)  lze stáhnout na http://www.widgit.com/support/symwriter/download/ (pokud nebudete automaticky přesměrováni na stránku v češtině, klikněte na českou vlajku) .

Nejnovější verzi programu si stáhnete na https://download.widgit.com/symwriter/?lang=cz 

Manuál k programu Symwriter je součástí každého nainstalovaného programu i zkušební verze (na úvodní obrazovce), lze si ho ovšem také stáhnout zde. Na stejných stránkách najdete také instalační listy.

Rozhraní SAPI5 pro Windows 2000 - Symwriter obsahuje nové syntetické hlasy, které vyžadují poslední verzi komponenty Text-to-speech od Microsoftu. Windows 2000 nemá standardně tuto komponentu nainstalovanou. Pokud tedy chcete nové hlasy v SymWriteru používat, musíte komponentu SAPI5 do svého počítače nainstalovat.Po nainstalování SAPI5 spuštěním tohoto instalátoru budete moci používat hlasy, které SymWriter obsahuje

Doporučená konfigurace počítače pro program Symwriter:

Windows 2000 (s nainstalovaným Service Pack 4 nebo vyšším), XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10
Pentium procesor (800MHz min, Pentium 4 nebo vyšší, doporučeno min 1Ghz)
256Mb RAM min, doporučeno 512MB nebo vyšší a zvuková karta
650Mb místa na pevném disku.
Minimální rozlišení 1024x768
Podporuje širokoúhlé rozlišení

 

stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
 top-objednavky-online-11
 top-prihlasky-online-55


SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Pokud vyšetřujeme nebo jsme v terénu (školy), může být obtížné se nám dovolat.
V takovém případě raději volte emailový kontakt (totéž během prázdnin).
Popis cesty zde

Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.
jméno:
heslo:
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign